Kancelaria Adwokacka Wrocław

Zatrzymanie przez Policję na 48 godzin to dopiero początek?

Strona główna » Blog » Zatrzymanie przez Policję na 48 godzin to dopiero początek?

Zatrzymanie przez Policję na 48 godzin to dopiero początek?

Zatrzymanie przez Policję na 48 godzin może prowadzić do zastosowania przez sąd tymczasowego aresztowania. Jest to tak ważki temat, że na rynku wydawniczym ukazał się godny uwagi i polecenia „Przewodnik po tymczasowym aresztowaniu„. Autorami są specjalizujący się w prawie karnym doktor Anna Drozd oraz adwokat Jacek Szymański.

Jego tytuł w pełni oddaje zawartość publikacji. To przewodnik z „krwi i kości”! Prowadzi on czytelnika od policyjnego zatrzymania, przez zażalenie na zatrzymanie, posiedzenie sądowe w przedmiocie tymczasowego aresztowania i na izolacji kończąc (pot. więzieniu). Ukazuje przy tym różnice pomiędzy tym „jak powinno być” i tym „jak rzeczywiście jest”.

Jego niewątpliwym walorem jest bogactwo praktycznych informacji o realiach stosowania tymczasowego aresztowania. Jednoczesne podparcie przepisami prawa oraz wzorami pism procesowych kierowanych m. in. do wychowawcy lub Dyrektora Aresztu Śledczego (tzw. administracji AŚ) stanowi również jego istotną zaletę.

Dla adwokata, który koncentruje się w swojej pracy na procesowych aspektach tymczasowego aresztowania, Publikacja stanowi nieocenioną pomoc; m. in. przy odpowiadaniu na pytania osób bliskich osadzonego (pytania, na które bliscy nie znaleźli odpowiedzi na forum internetowym), którzy proszą o praktyczne informacje związane z wykonywaniem aresztu. Zawarte w Publikacji wskazówki adresowane bezpośrednio do obrońców pozwalają usystematyzować wiedzę, tak aby w pełni móc wykorzystać dostępne środki prawne.

To Wydawnictwo godzi się i jest uzasadnione polecić adwokatom, radcom prawnym jak również aplikantom do tych zawodów prawniczych.

adw. Michał Ilnicki

Kontakt

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

6 + 15 =

Kancelaria Adwokacka Wrocław

ul czysta 7/3,  50-013

+48-71-75-75-567

Kancelaria Adwokacka Leśna

ul Lubańska 3,  59-820

+48-75-75-10-069 kancelaria@adwokatilnicki.pl