Kancelaria Adwokacka Wrocław

Staż lub praca w Kancelarii

Strona główna » Blog » Staż lub praca w Kancelarii

Staż lub praca w Kancelarii

Usus magister est optimus – doświadczenie jest najlepszym nauczycielem; staż lub praca w Kancelarii adwokackiej we Wrocławiu dedykowana jest przede wszystkim dla studentów wydziałów prawa, jednakże aplikację mogą też składać osoby studiujące na innych kierunkach, jeśli rozważają podjęcie pracy w jednostkach organizacyjnych mających do czynienia ze stosowaniem prawa.

Jeśli zatem planujesz podjąć aplikację adwokacką albo już ją odbywasz, bądź też dopiero studiujesz na kierunku prawo i masz ambicję zmierzyć się z praktycznym wykorzystywaniem pozyskiwanej wiedzy, zapraszamy do składania aplikacji do odbycia płatnych staży trwających od 6 do 12 miesięcy.

Rekrutacja na program stażowy w Kancelarii Adwokackiej we Wrocławiu trwa przez cały rok. Stażami objęte są stanowiska administracyjne oraz związane z odbywaniem aplikacji adwokackiej.

Celem stażu w przypadku aplikantów adwokackich jest przygotowanie aplikanta do należytego i samodzielnego wykonywania zawodu adwokata, w szczególności wykształcenie umiejętności z zakresu zastępstwa procesowego, sporządzania pism, umów i opinii oraz przyswojenie zasad wykonywania zawodu; cele te mają odpowiednie zastosowanie do odbywających staż studentów prawa.

Oferujemy m.in:

  • Styczność z ciekawymi i złożonymi sprawami z najróżniejszych gałęzi prawa,
  • Zdobywanie doświadczenia w przyjaznym środowisku wśród ludzi o szerokich horyzontach,
  • 6-12 miesięcy płatnego stażu,
  • Możliwość zatrudnienia na stałe po odbyciu stażu,
  • Objęcie patronatem po odbyciu stażu

Kancelaria Adwokacka we Wrocławiu z filią Kancelarii w Leśnej – Lubań Śląski,  świadczy pomoc prawną wszelkim podmiotom  m. in. co do przygotowywania projektów umów, regulaminów, statutów, uchwał, opinii prawnych, oraz prowadzenia spraw spadkowych (stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku i zniesienie współwłasności, uznanie niegodnego dziedziczenia, o zachowek), o odszkodowanie za lot opóźniony lub lot odwołany, odmowę przyjęcia na pokład samolotu, zagubiony bagaż, o odszkodowanie i zadośćuczynienie z OC (wypadki komunikacyjne), sprawy rodzinne (separacja, rozwód, ustalenie rozdzielności majątkowej), obrony w sprawach karnych i reprezentacja cudzoziemców w postępowaniu legalizacji pobytu na terenie RP i wiele, wiele innych.

Mile widziane:

  • Osoba studiująca na kierunku prawo (niestacjonarne studia prawa),
  • Zainteresowania w obszarze prawa cywilnego

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie swojej aplikacji na adres kancelaria@adwokatilnicki.pl wraz z oświadczeniem dotyczącym przetwarzania danych osobowych:

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w zgłoszeniu na staż dla potrzeb jego realizacji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 2135 z późn. zm.).

W temacie wiadomości przesyłanej mailowo prosimy wpisać: Kancelaria-Wrocław-Staż-[rok] np.: Kancelaria-Wrocław-Staż-2017

Jednocześnie pozwalamy sobie zastrzec wybór kandydatów stosownie do liczby wolnych miejsce, wymagań i potrzeb wynikających z aktualnie realizowanych zadań.

Zapraszamy serdecznie!

Kontakt

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

9 + 15 =

Kancelaria Adwokacka Wrocław

ul czysta 7/3,  50-013

+48-71-75-75-567

Kancelaria Adwokacka Leśna

ul Lubańska 3,  59-820

+48-75-75-10-069 kancelaria@adwokatilnicki.pl